triple Novinky

                      NÁBOR NOVÝCH ČLENOV PREBIEHA POČAS CELÉHO ROKA

 

POZOR JARNÉ PRÁZDNINY

 

v termíne od 17.2. do 21.2. 2020 z dôvodu jarných prázdnin neprebiehajú detské a juniorské tréningy.

Tréningy pre dospelých prebiehajú v čase jarných prázdnin len na Sokolskej ul. v nezmenených časoch a dňoch. Môžu sa ich zúčastniť aj juniori.

 

 

 

29. februára a 1. marca 2020 sa uskutoční sústredenie tradičného aikido pod vedením šihana Nobuhira Štefana Kurillu.

Miesto konania: TJ - Sokol, Sokolská ul. č. 1b, veľká džudo telocvičňa

Rozpis tréningov pre dospelých a juniorov:


29. 2. sobota    9.00 – 11.30    16.00 – 18.30    18.45 - skúšky SNFA

1. 3. nedeľa    13.00 – 14.00

Detské sústredenie:

1.3. nedeľa    14.30 – 15.30 tréning

                      16.00 - skúšky SNFA na stupne technickej vyspelosti

 

 

 

10. augusta 2019 sensei Nobuhiro Štefan Kurilla úspešne zložil skúšku na 4. dan a Matej Mozoláni na 1. dan Daito-ryu Aikijujutsu. V ten istý deň, demoteam klubu Kurilla budokan v zložení sensei Štefan Kurilla, Matej Mozoláni, Peter Bereš a Viktória Hupková v konkurencii 22 tímov z 13 krajín obsadil 2. miesto na 64. ukážkach Daito-ryu Aikijujutsu v Japonsku. Ukážku si môžete pozrieť pod Novinkami.

 

7. dan Aikido Iwama Shinshin Aiki Shurenkai

Slovensko sa môže pochváliť celosvetovým úspechom v tradičnom aikido.

8. júna bol v rodisku aikido, v meste Iwama v Japonsku, šihanovi Nobuhirovi Štefanovi Kurillovi v organizácii Iwama Shinshin Aiki Shurenkai udelený 7. dan tradičného aikido. Tým sa šihan Kurilla stal druhým najvyšším technickým stupňom v Európe v rámci tejto organizácie, ktorá má zastúpenie v 35 krajinách sveta a v 17 dódžach v Japonsku.

 

 

Dňa 08. júna 2019 šihan Nobuhiro Štefan Kurilla a Matej Mozoláni reprezentovali náš klub v Japonsku v Tomobe na medzinárodných ukážkach Aikido Iwama Shinshin Aiki Shurenkai. Ukážku si môžete pozrieť pod Novinkami.

 

 

 

 

8. marca 2018 dostal šihan Kurilla z rúk najvyššej autority Tradičného aikido Kaicha Saita Hitohira ako tretí v organizácii IWAMA SHINSHIN AIKI SHURENKAI japonské meno 信弘 Nobuhiro. Toto meno  znamená človek, ktorý verí v rozširovanie a udržanie tradičného aikida Dentō Iwama Ryu. Takto šihan Morihiro Saito sensei dostal meno Morihiro od zakladateľa aikido Moriheia Ueshibu.

    13. augusta 2017 sa sensei Kurilla zúčastnil na 62. medzinárodných ukážkach Daito - ryu Aikijujutsu v Japonsku, na ktorých ho Katsuyuki Kondo sensei, najvyššia autorita Daito - ryu Aikijujutsu vo svete a Masayuki Kondo sensei ocenili 1. miestom a zlatou medailou. Na ukážkach sa zúčastnili zástupcovia 12 krajín.

  12. augusta 2017 Sensei Kurilla v Japonsku  úspešne zložil skúšku na 3. dan v Daito - ryu Aikijujutsu a stal sa oficiálnym predstviteľom školy Daito-ryu Aikijujutsu na Slovensku a v Rakúsku.

  14. júna 2017 bola udelená Ing. Štefanovi Kurillovi CENA VEĽVYSLANCA JAPONSKA. Jeho Excelencia Jun Shimmi, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike vyjadril hlboké uznanie za jeho vynikajúcu prácu a za dlhoročný prínos v oblasti propagácie aikida a pri prehlbovaní vzájomného porozumenia a priateľstva medzi Japonskom a Slovenskou republikou. Slová Jeho Excelencie pána veľvyslaneca Shimmi-ho:
,,Obdivujem týchto ľudí, ktorí milujú našu kultúru natoľko, že ju prezentujú a šíria po celom Slovensku. Bez ich prispenia by tu japonská kultúra nebola tak populárna. Ako veľvyslanec Japonska v SR, tak i v mene japonských občanov im úprimne ďakujem, a prejavujem uznanie ich prínosu. Toto je hlavnou myšlienkou a dôvodom, pre ktorý sa Cena udeľuje a dúfame, že sa nám na Slovensku podarí nájsť ešte viac podobných osobností“.

Videokanál

Napíšte nám

* Povinné položky