AIKIDOPREČO U NÁSTRÉNINGYPROJEKTYPARTNERIMULTIMEDIAOBCHODAKTUALITYKONTAKT
REFERENCIE

|

UČITELIA

|

VÝHODY TRADIČNÉHO AIKIDO

|

PRÍBEHY

Niekoľko členov nášho klubu odpovedalo na otázku, prečo začali u nás cvičiť a čo im to prinieslo:

„Potrebovala som doplniť svoj výcvik o funkčnú sebaobranu, aby som vedela adekvátne zareagovať a zvládala krízové situácie, do ktorých sa bežne pri výkone svojej profesie dostávam. Oceňujem prístup trénerov k cvičencom, pretože v Klube tradičného aikida Kurilla Dojo rozvíjajú nielen fyzické danosti, ale aj duševnú pripravenosť. Okrem všetkého užitočného, čo ma na tréningu naučili, musím ešte priznať, že ma aikido jednoducho baví."
Policajtka

„Obaja naši synovia už niekoľko rokov cvičia aikido v Kurilla Dojo, každý však z iných dôvodov. Staršieho sme zapísali v druhom ročníku základnej školy na odporúčanie známych. Chceli sme sa prostredníctvom tréningov pokúsiť o usmernenie jeho prebytočnej energie, ktorou trápil v škole učiteľky a neustále nosil domov poznámky o problémoch s disciplínou. Mladší syn sa k cvičeniu dostal zase tak, že sme mu chceli pomôcť, pretože sa ako nepriebojné dieťa stával v škole obeťou drobného šikanovania. Nikdy sme svoje rozhodnutie prihlásiť ich na aikido neoľutovali. Dnes ich už na tréningy nevozíme, už chodia sami a my sme radi, že z nich – aj zásluhov aikida – vyrástli zdraví, sebavedomí a harmonickí mladí muži, teraz už stredoškoláci."
Matka dvoch cvičencov

„Chcel som vyvážiť stresy v práci niečím plnohodnotným, niečím, čo by mi pomohlo sa odreagovať a udržať v kondícii. Do klubu som prišiel preto, že sem chodil aj môj kolega a ja som vždy oceňoval jeho pokoj, duševnú vyrovnanosť a dobrú kondíciu. Prišiel som teda aj ja a chodím už niekoľko rokov."
Právnik

„Tradičné akido je vynikajúcim spôsobom relaxu. Na žinenke zabudnem úplne na všetko, sústredím sa iba na tréning. Som bývalá reprezentantka v športovej gymnastike. Hľadala som niečo, čo ma bude baviť a umožní mi to udržať telo v použiteľnom stave, zároveň som však nemala chuť pokračovať v kolotoči súťaží, výkonnostných tabuliek a tréningových stresov. Našla som aikido, kde záleží len na mne, ako rýchlo postupujem a čo všetko sa naučím, kde záleží len na mne, ako veľmi potrebujem zvíťaziť a ak, tak len nad sebou. Som spokojná."
Mnohonásobná majsterka Československa, dnes víťazka hlavne sama nad sebou

„Mám tu kamarátov, trénerka je super a viem, že keby bolo treba, tak sa nemusím báť."
Jeden z najmladších cvičencov

„Určite sa zdá mnohým podivné, prečo sa Japonec učí aikido práve na Slovensku a od Slováka. Mne sa to podivné nezdá, pretože v súčasnosti už mnoho ľudí na celom svete ovláda aikido. Ja som sa rozhodol študovať aikido na Slovensku z dvoch dôvodov, ktoré považujem za dôležité. Prvým bol vynikajúci charakter učiteľa. Keď som pozoroval pána Kurillu, bol som očarený krásou jeho pohybov, v ktorých sa prejavuje súhra pokoja a agresivity. Druhým dôvodom bola ľahko prístupná lokalita Aikido Dojo klubu pána Kurillu. Čím viac cvičím, tým viac som presvedčený, že aikido sa oplatí cvičiť po celý život."
Zamestnanec Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike


AIKIDO|PREČO U NÁS|TRÉNINGY|PROJEKTY|PARTNERI|MULTIMEDIA|OBCHOD|AKTUALITY|KONTAKT

Všetky práva vyhradené 2007 KURILLA DOJO

NAJ.sk