triple Novinky

 

                      NÁBOR NOVÝCH ČLENOV PREBIEHA POČAS CELÉHO ROKA

 
 

 
Vážení členovia klubu,

v súvislosti so zákazom zhromažďovania sa viac ako 6 osôb, rušíme dnešným dňom všetky detské, juniorské a dospelácke tréningy na Slovensku.

Tí, ktorí máte možnosť dochádzať cvičiť do Wolfsthalu v Rakúsku, na Obere Siedlungsstrasse 18 možete sa záväzne zaregistrovať na tréningy pre dospelých a juniorov na našej webovej stránke v sekcii registrácia. Poprosíme zaregistrovať sa len do jednej skupiny. Trénerov poprosíme registrovať sa maximálne jeden na jeden tréning. Tréneri budú mať tréningy v piatok podľa dohody.

Jedna skupina je v utorok a štvrtok od 20.00 do 21.00 (len dospelí a juniori, ktorí trénovali na Slovensku)
Druhá skupina je v pondelok a stredu od 20:00 do 21.00 (len dospelí a juniori, ktorí trénovali na Slovensku)

Maximálny počet v jednej skupine je 10 osôb plus tréner.

Deti môžu rodičia registrovať od zajtra 14.10.2020 do nasledovnej skupiny,
ktorá je v utorok a štvrtok od 17.20 do 18.20 (len deti, ktoré navštevovali detské tréningy na Slovensku).

Ďakujeme za pochopenie a spolu to zvládneme.
team Kurilla Budokan

 

 

 

 

Pozor zmena času tréningu v nedeľu!!!

Pozývame Vás na tréningy tradičného aikido, ktoré bude viesť

šihan Štefan Nobuhiro Kurilla,

Dátum: 19. - 20. septembra 2020

Miesto konania: TJ Sokol, Sokolská ul. č. 1b, veľká džudo telocvičňa

Rozpis tréningov:

19.9. sobota    9.00 - 11.00    16.00 - 18.00   18.15 - skúšky SNFA

20.9. nedeľa  11.00 - 13.00

 

   

10. augusta 2019 sensei Nobuhiro Štefan Kurilla úspešne zložil skúšku na 4. dan a Matej Mozoláni na 1. dan Daito-ryu Aikijujutsu. V ten istý deň, demoteam klubu Kurilla budokan v zložení sensei Štefan Kurilla, Matej Mozoláni, Peter Bereš a Viktória Hupková v konkurencii 22 tímov z 13 krajín obsadil 2. miesto na 64. ukážkach Daito-ryu Aikijujutsu v Japonsku. Ukážku si môžete pozrieť pod Novinkami.

   

7. dan Aikido Iwama Shinshin Aiki Shurenkai

Slovensko sa môže pochváliť celosvetovým úspechom v tradičnom aikido.

8. júna bol v rodisku aikido, v meste Iwama v Japonsku, šihanovi Nobuhirovi Štefanovi Kurillovi v organizácii Iwama Shinshin Aiki Shurenkai udelený 7. dan tradičného aikido. Tým sa šihan Kurilla stal druhým najvyšším technickým stupňom v Európe v rámci tejto organizácie, ktorá má zastúpenie v 35 krajinách sveta a v 17 dódžach v Japonsku.

   

 

Dňa 08. júna 2019 šihan Nobuhiro Štefan Kurilla a Matej Mozoláni reprezentovali náš klub v Japonsku v Tomobe na medzinárodných ukážkach Aikido Iwama Shinshin Aiki Shurenkai. Ukážku si môžete pozrieť pod Novinkami.

   

 

 

 

8. marca 2018 dostal šihan Kurilla z rúk najvyššej autority Tradičného aikido Kaicha Saita Hitohira ako tretí v organizácii IWAMA SHINSHIN AIKI SHURENKAI japonské meno Nobuhiro. Toto meno  znamená človek, ktorý verí v rozširovanie a udržanie tradičného aikida Dentó Iwama Ryu. Takto šihan Morihiro Saito sensei dostal meno Morihiro od zakladateľa aikido Moriheia Ueshibu.

      13. augusta 2017 sa sensei Kurilla zúčastnil na 62. medzinárodných ukážkach Daito - ryu Aikijujutsu v Japonsku, na ktorých ho Katsuyuki Kondo sensei, najvyššia autorita Daito - ryu Aikijujutsu vo svete a Masayuki Kondo sensei ocenili 1. miestom a zlatou medailou. Na ukážkach sa zúčastnili zástupcovia 12 krajín.

    14. júna 2017 bola udelená Ing. Štefanovi Kurillovi CENA VEĽVYSLANCA JAPONSKA. Jeho Excelencia Jun Shimmi, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike vyjadril hlboké uznanie za jeho vynikajúcu prácu a za dlhoročný prínos v oblasti propagácie aikida a pri prehlbovaní vzájomného porozumenia a priateľstva medzi Japonskom a Slovenskou republikou. Slová Jeho Excelencie pána veľvyslaneca Shimmi-ho:
,,Obdivujem týchto ľudí, ktorí milujú našu kultúru natoľko, že ju prezentujú a šíria po celom Slovensku. Bez ich prispenia by tu japonská kultúra nebola tak populárna. Ako veľvyslanec Japonska v SR, tak i v mene japonských občanov im úprimne ďakujem, a prejavujem uznanie ich prínosu. Toto je hlavnou myšlienkou a dôvodom, pre ktorý sa Cena udeľuje a dúfame, že sa nám na Slovensku podarí nájsť ešte viac podobných osobností“.

 

Videokanál

Napíšte nám

* Povinné položky